Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2022

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2022

Dátum: 21. - 23. októbra 2022
Miesto: A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava
Adresa: Trnavská cesta 39, Bratislava 3 - Nové Mesto

Vstupenky

21.-23.
Okt
2022
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2022
3-dňová Permanentka 21.- 23.10. 2022
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Piatok
21
Okt 2022
19:00
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2022
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Sobota
22
Okt 2022
19:00
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2022
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Nedeľa
23
Okt 2022
18:00
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2022
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Popis podujatia

Mená headlinerov 47. ročníka Bratislavských Jazzových Dní Slovenská Sporiteľňa 2022 sú tu!
Jazzáky opäť prinesú do Bratislavy svetovú špičku. Tento rok sa trojdňový festival uskutoční v nových priestoroch A4 STUDIO na Trnavskej ceste 39 a to 21.-23.10.2022.

Piatok - 21.10.2022
RICHARD BONA
Basgitarista Richard Bona pochádza z Kamerunu, študoval a hral v Nemecku, Francúzsku, a New Yorku. Doprevádzal mnoho zvučných mien, ako Mike Stern, Pat Metheny, Bobby McFerrin, Didier Lockwood, Joe Zawinul, Steve Gadd, Larry Coryell, Manu Dibango, Salif Keita, Mino Cinelu, Michael Brecker.

Dva roky bol hudobným riaditeľom projektov Harryho Belafonte. Richard bol profesorom hudby na New York University a stálym členom Pat Metheny Group. Ako sideman figuruje na vyše šesťdesiatich albumoch, nahrával s fantastickými hudobníkmi ako Mike Stern, Jaco Pastorius, a Béla Fleck, ale aj so slávnymi speváčkami ako Dianne Reeves a Anna-Maria Jopek.

Jeho vlastná produkcia je svojským prienikom jazzu a rocku, inšpirovaná hudbou rodnej Západnej Afriky. V posledných desiatich rokoch do svojho špecifického fusion výrazne primiešal aj kubánsku hudbu.

Pozíciu svetovej hviezdy mu priniesol jeho piaty album “Tiki” v roku 2005. Rok nato sa predstavil na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa, v PKO vtedy odohral legendárny koncert. Jeho posledný bratislavský koncert bol pred siedmymi rokmi, s projektom Mandekan Cubano zahral na Jarných Jazzákoch.


Sobota - 22.10.2022
YUSSEF DAYES
Slávny britský bubeník a producent Yussef Dayes sa narodil priamo v jednom z hlavných miest súčasného jazzu, v južnom Londýne. Otec jamajského pôvodu bol jazzovým basákom, starší brat produkoval nahrávky v štýle jungle. Yussef sa učil u Billyho Cobhama.

Dobré meno na scéne si urobil už v roku 2016 albumom “Black Focus”, ktorý vydal ešte ako člen krátkotrvajúceho projektu Yussef Kamaal na značke Brownswood legendárneho acidjazzového DJa Gillesa Petersona. Spolu s Kamaalom Williamsom vtedy stvorili špecifickú, štýlotvornú zmes jazzfunku sedemdesiatych rokov s aktuálnym londýnskym basovým a tanečným zvukom.

Yussef Dayes sa potom osamostatnil, aby sa ihneď vrhol do spoluprác: svoje prvé sólové single “Love Is The Message” a “Blacked Out” nahral spolu s hviezdou nového jazzu Alfa Mistom, ktorý nás očaril na Jarných jazzákoch pred štyrmi rokmi. Neskôr bol špeciálnym hosťom na britskej šnúre Kamasiho Washingtona, nakoniec spojil sily s Tomom Mischom, londýnskym souljazzovým spevákom a gitaristom. Dnes už kultový spoločný album “What Kinda Music” vydali v roku 2020 na značke Blue Note. V tom istom roku Yussef nahral svoj tretí sólový singel “Duality”, na ktorom hosťovali klávesák Charlie Stacey a basák Rocco Palladino, talentovaný syn slávneho Pina Palladina.

Posledne menovaná zostava aj symbolicky naznačila svoje rastúce jazzové chute - premenovala sa na Youssef Dayes Trio. Jeden z mála pandemických koncertov je zachytený na fantastickom dvojalbume “Welcome To The Hills”. K triu sa potom pridal Malik Vienna, kapela zmenila názov na Yussef Dayes Experience, a vydala sa na celoročné turné, v rámci ktorého po jarnej austrálskej a letnej americkej časti príde aj k nám, na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa.

V osobe Yussefa Dayesa na Jazzáky zavíta inovatívny bubeník, kapelník, a producent, výrazná osobnosť súčasného londýnskeho jazzu, ktorý posúva fusion do súčasného zvuku. Yussef je aj bol headlinerom na všetkých prominentných festivaloch v Európe aj vo svete.


Nedeľa - 23.10.2022
MARCUS MILLER
Američan Marcus Miller je jedným z najlepších žijúcich basgitaristov. Hral na šiestich albumoch Milesa Davisa, bol jeho najväčším obľúbencom. Ocenenie Grammy dostal nielen ako producent hviezd ako Luther Vandross, David Sanborn, Chaka Khan, Wayne Shorter, a Miles Davis, ale aj za dva svoje sólové jazzové albumy.

Marcus Miller je všestranným multiinštrumen­talistom, od detstva hrá na basovej gitare, klavíri, basklarinete, a saxofóne. Už ako pätnásťročný si v rodnom New Yorku zarábal ako hudobník. Spolupracoval s mnohými megahviezdami ako Frank Sinatra, Luther Vandross, George Benson, Eric Clapton, Elton John, Aretha Franklin, Paul Simon, Jay-Z, Snoop Dogg, David Sanborn, či Al Jarreau. Na konte má viac ako 500 nahrávok a spoluprác.
Miller je nadžánrový. V jeho tvorbe počuť funk, R’n’B, no hlavne fantastický jazz. Miller kompletne pripravil Davisov kultový album “Tutu”. Zložil hudbu k množstvu filmov, vydal 20 sólových štúdiových a koncertných albumov.

Na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa naposledy vystupoval v roku 2008 ako člen hviezdenho basového tria S.M.W. (Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten), v roku 2012 sme ho privítali na Jarných Jazzákoch. V jeho aktuálnej kapele hrajú trúbkar Russell Gunn, klávesák Julian Pollack, saxofonista Donald Hayes, a bubeník Anwar Marshall.


 

Ceny vstupeniek:

!!! Denná vstupenka – voľné sedenie – LIMITOVANÝ POČET PRVÝCH 100 VSTUPENIEK ZA 23,- Eur !!!

Denná vstupenka – voľné sedenie – 33,- Eur
Denná vstupenka – na miesto – 43,- Eur
Denná vstupenka – VIP – 77,- Eur
Permanentka – voľné sedenie – 79,- Eur
Permanentka – na miesto – 109,- Eur
Permanentka – VIP – 179,- Eur

Viac info na : www.bjd.skTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Na mape

Top