Vážený zákazník, práve prebieha prednostný predaj pre držiteľov prístupového hesla. Nákup bez hesla bude umožnený od %ValidDate%. Po tomto čase budú vstupenky sprístupnené na predaj širokej verejnosti.
práve ste sa zaradil do poradia zákazníkov čakajúcich pred Vami. Ste
v poradí, hneď ako na Vás príde rad, budete automaticky presmerovaný do hľadiska. Po opustení stránky alebo obnovení stránky Vás systém zaradí na koniec poradia čakajúcich zákazníkov.
Ďakujeme! Váš Ticketportal.
Nastavenie strážneho psa
Strážny pes je služba, ktorá Vám postráži uvoľnené miesta a vytvorí Vám rezerváciu na základe Vašej požiadavky i vo vašej neprítomnosti a zašle Vám mail s rezerváciou a s pokynom ako dokončiť nákup.
Orientačný plán hľadiska
Mapa hlediště je pouze orientační. Na této mapce si nelze vybrat místo. Podívejte se, kde byste chtěli sedět a pokračujte níže.
Štvrtok 05.12.2024 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus D
Piatok 06.12.2024 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus E
Mendelssohn, Britten, Elgar
Slovenská filharmónia James Judddirigent Ziyu He husle
Felix Mendelssohn Bartholdy Ticho mora a šťastná plavba, koncertná predohra, op. 27
Benjamin Britten Koncert pre husle a orchester, op. 15
Edward Elgar Enigma, variácie na vlastnú tému, op. 36
Sir Edward Elgar položil základy novej tradície hudobnej tvorby na Britských ostrovoch. Pod vplyvom Sira Charlesa Stanforda a povzbudzovaný záujmom Richarda Straussa, vytvoril Elgar niekoľko diel zásadného významu, medzi ktoré patria aj Variácie Enigma. Téma vznikla údajne pri spontánnom muzicírovaní za klavírom – skladateľ vtedy určite netušil, akú slávu mu táto pomerne jednoduchá melódia prinesie. Štrnásť variácií témy je označených iniciálami, ktoré predstavujú skladateľových priateľov a známych. Jednotlivé variácie sa preto vyznačujú veľkými kontrastmi v tóninách, tempe, charaktere i dĺžke. Medzi ďalších významných britských skladateľov radíme i Benjamina Brittena. Expresívny husľový koncert vznikol počas pobytu v USA, je jeho prvým rozsiahlejším opusom. Vznikal v období pred vypuknutím druhej svetovej vojny, čo iste ovplyvnilo kompozičnú reč. Spolu s Bartókovým, Bergovým, Šostakovičovým,Prokofievovým či Szymanowského koncertmi patrí
medzi ikony husľovej literatúry 1. polovice 20. storočia. Sólový part naštuduje mladý, dvadsaťpäťročný čínsky huslista Ziyu He. Vo viedenskom Musikvereine debutoval ako sedemnásťročný, u nás ho čaká debut práve počas dvojice decembrových koncertov.
Po čase sa pred bratislavské publikum postaví i bývalý šéfdirigent Slovenskej filharmónie James Judd.
Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek
Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.
Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.