Vážený zákazník, práve prebieha prednostný predaj pre držiteľov prístupového hesla. Nákup bez hesla bude umožnený od %ValidDate%. Po tomto čase budú vstupenky sprístupnené na predaj širokej verejnosti.
práve ste sa zaradil do poradia zákazníkov čakajúcich pred Vami. Ste
v poradí, hneď ako na Vás príde rad, budete automaticky presmerovaný do hľadiska. Po opustení stránky alebo obnovení stránky Vás systém zaradí na koniec poradia čakajúcich zákazníkov.
Ďakujeme! Váš Ticketportal.
Nastavenie strážneho psa
Strážny pes je služba, ktorá Vám postráži uvoľnené miesta a vytvorí Vám rezerváciu na základe Vašej požiadavky i vo vašej neprítomnosti a zašle Vám mail s rezerváciou a s pokynom ako dokončiť nákup.
Orientačný plán hľadiska
Mapa hlediště je pouze orientační. Na této mapce si nelze vybrat místo. Podívejte se, kde byste chtěli sedět a pokračujte níže.
Pokus o zmierenie súčasných medziľudských vzťahov alebo o riešenie „spolužitia“ rôznych sláčikových nástrojov, ktoré si vyžaduje prekonanie množstva prekážok v záujme pozitívneho výsledku? Takto nejako sa kedysi Dušan Martinček zamýšľal nad pohnútkami vzniku svojho úchvatného majstrovského diela s názvom Koexistencie, pričom ani dnes táto výstižná charakteristika nestratila nič zo svojej aktuálnosti.
S menom Dušana Martinčeka, ako aj jeho mladšieho kolegu Jozefa Podprockého, podobne zacykleného v medzigeneračnom medzipriestore medzi avantgardou a postmodernou, sa spája predovšetkým symbióza úcty k tradícii s celkom prirodzene sa prejavujúcou schopnosťou prijímať aktuálne podnety zo sveta experimentálnej hudby. Ich dve diela pre sláčikové nástroje vznikli pre dvoch výnimočných huslistov - kým Koexistencie smerovali do rúk vynikajúceho rakúskeho skladateľa a huslistu (člena Viedenských filharmonikov) Reného Staara, Podprockého Concertino, op. 11, bolo adresované legendárnemu majstrovi Bohdanovi Warchalovi. Aj Sonata pre husle Ivana Paríka je súčasťou jedinečného cyklu pre sólové nástroje, ktorý možno bezpochyby považovať za dôstojného pendanta slávneho cyklu Sekvencií Luciana Beria. Victory Boogie-Woogie je naproti tomu pokusom o hudobné stvárnenie farebných blokov predelených čiarami Modrianovho legendárneho posledného obrazu s rovnakým názvom, ktoré prostredníctvom modálne tvarovaných rytmických štruktúr, určených klavírnemu duu, vytvoril severoírsky rodák z Belfastu Piers Hellawell. Napokon, všetkým štyrom skladateľom bolo výtvarné umenie akosi súdené...
Program:
Ivan Parík - Sonáta pre sólové husle
Piers Hellawell - Victory Boogie-Woogie pre dva klavíry
Jozef Podprocký - Concertino pre husle a sláčikové kvinteto, op. 11
Dušan Martinček- Koexistencie pre sláčikové kvinteto
Účinkujúci:
Quasars Ensemble Ivan Buffa, dirigent, klavír Diana Buffa, klavír Peter Mosorjak, husle
Partneri podujatia: Rozhlas a televízia Slovenska, Bratislavské kultúrne a informačné centrum
----
Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. S finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja, Nadácie mesta Bratislava, Hudobného fondu a SOZA.
Zmena programu a účinkujúcich vyhradená. Zľavy: 50% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu.
Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek
Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.
Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.